ZERO (2010)

Tytułowy film „Zero” to krótkometrażowe dzieło autorstwa Christophera Kezelosa, znanego między innymi z takich filmów jak: „The Maker„, którego to miałam przyjemność obejrzeć oraz z filmu „Allure” (2013).

Film „Zero” przypomina całkowicie nasz świat. Głównym bohaterem jest postać z numerem zero, czyli z cyfrą, która nic nie znaczy. Tak przynajmniej na pierwszy rzut oka wygląda. Od urodzenia nasz bohater jest szykanowany przez rówieśników, nie ma prawa głosu, nie ma przyjaciół, jest pozostawiony sam sobie. Dzień w dzień odczuwa, iż nie pasuje do świata w którym żyje. Nie potrafi odnaleźć się w rzeczywistości jaka go otacza. Jednak dzięki swojemu silnemu charakterowi, nie poddaje się i dzielnie walczy o lepsze jutro, co uwierzcie mi, wcale nie jest rzeczą łatwą. Wreszcie któregoś dnia poznaje koleżankę podobną do siebie, która tak jak on, posiada numer zero. Od tego momentu oboje zbliżają się do siebie. Uczucie samotności i odrzucenia powoli słabnie. Dzięki temu, że, „Zero” poznał kogoś tak podobnego do siebie, czuje, że może pokonać wszelkie przeciwności losu jakie spotka na swojej drodze.

Kezelos serwuje nam na tacy obserwacje z życia w którym na co dzień doświadczamy lub obserwujemy dyskryminację osób słabszych.  Zapominamy o pięknie wewnętrznym, a gonimy za zewnętrznym uosobieniem atrakcyjności. W ten sposób zatraca się prawdziwe wartości, a ślepo podąża za fałszywym pięknem.

„Zero” to film, którego spokojnie mogę dodać do swojej listy ambitnych krótkometrażówek. Dla tych, którzy nie widzieli pozostałych recenzji filmów krótkometrażowych na które warto zwrócić uwagę wklejam linki do kilku z nich:

Oglądaliście jakiś podany przeze mnie tytuł? Możecie podzielić się swoimi wrażeniami w komentarzu. Będzie mi bardzo miło.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s