„More” (1998)

„More” to krótkometrażówka z 1998 roku. Reżyserem produkcji jest Mark Osborne, twórca między innymi takich filmów jak: „Kung Fu Panda” (2008), czy „Mały Książę” (2015).

Film o osobliwej nazwie „More” opowiada historię pewnego pracownika fabryki, który żyje w szarym, bezbarwnym świecie, jest samotny i popadł w rutynę. Bohater w żadnym stopniu nie czerpie radości z życia, dlatego wpada na pewien, nowatorski, szalony pomysł, a mianowicie konstruuje on okulary, dzięki którym otoczenie w którym żyje, staje się kolorowe i fascynujące. Wydawać by się mogło, że to rozwiązuje problem, niestety nie do końca. Reżyser Mark Osborne powraca pamięcią do dzieciństwa naszego bohatera, gdzie był wesoły, miał przyjaciół z którymi beztrosko spędzał czas i śmiał się do woli. Niestety te czasy już nie powrócą, dlatego sięga po alternatywę w postaci okularów. Być może gdyby bohater rozejrzał się wokół i zmienił nastawienie do pewnych spraw nie musiałby używać gadżetu, aby móc cieszyć się chwilą.

Film zwraca uwagę na to, że upływający czas wcale nie musi nam odbierać radości z życia, tylko i wyłącznie od nas zależy jak to życie przeżyjemy. Czasem warto spojrzeć na różne sprawy z innej perspektywy, co wiem z własnego doświadczenia nie jest rzeczą łatwą. Warto wyjść ze swojej „strefy komfortu”, bo wtedy dzieją się naprawdę fajne rzeczy. Ja Wam to polecam i polecam film oczywiście. Zaledwie 6-minutowa animacja zwraca na siebie uwagę, można śmiało zaliczyć ją do wartościowych filmów krótkometrażowych.

Oglądaliście ten film? Przypadł Wam do gustu? Podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzu.

Reklamy

1 thought on “„More” (1998)

  1. „More” jest chyba moją ulubioną krótkometrażówką. Dzięki niej zaczęłam doceniać krótką formę, do której długo nie byłam przekonana. To zadziwiające, jak wiele można przekazać w zaledwie 6 minut! I ta wwiercająca się w umysł, niepokojąca melodia… Na samą myśl przechodzą mnie ciarki.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close