„More” (1998)

„More” to krótkometrażówka z 1998 roku. Reżyserem produkcji jest Mark Osborne, twórca między innymi takich filmów jak: „Kung Fu Panda” (2008), czy „Mały Książę” (2015).

Film o osobliwej nazwie „More” opowiada historię pewnego pracownika fabryki, który żyje w szarym, bezbarwnym świecie, jest samotny i popadł w rutynę. Bohater w żadnym stopniu nie czerpie radości z życia, dlatego wpada na pewien, nowatorski, szalony pomysł, a mianowicie konstruuje on okulary, dzięki którym otoczenie w którym żyje, staje się kolorowe i fascynujące. Wydawać by się mogło, że to rozwiązuje problem, niestety nie do końca. Reżyser Mark Osborne powraca pamięcią do dzieciństwa naszego bohatera, gdzie był wesoły, miał przyjaciół z którymi beztrosko spędzał czas i śmiał się do woli. Niestety te czasy już nie powrócą, dlatego sięga po alternatywę w postaci okularów. Być może gdyby bohater rozejrzał się wokół i zmienił nastawienie do pewnych spraw nie musiałby używać gadżetu, aby móc cieszyć się chwilą.

Film zwraca uwagę na to, że upływający czas wcale nie musi nam odbierać radości z życia, tylko i wyłącznie od nas zależy jak to życie przeżyjemy. Czasem warto spojrzeć na różne sprawy z innej perspektywy, co wiem z własnego doświadczenia nie jest rzeczą łatwą. Warto wyjść ze swojej „strefy komfortu”, bo wtedy dzieją się naprawdę fajne rzeczy. Ja Wam to polecam i polecam film oczywiście. Zaledwie 6-minutowa animacja zwraca na siebie uwagę, można śmiało zaliczyć ją do wartościowych filmów krótkometrażowych.

Oglądaliście ten film? Przypadł Wam do gustu? Podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzu.

Reklamy

Jedna myśl na temat “„More” (1998)

  1. „More” jest chyba moją ulubioną krótkometrażówką. Dzięki niej zaczęłam doceniać krótką formę, do której długo nie byłam przekonana. To zadziwiające, jak wiele można przekazać w zaledwie 6 minut! I ta wwiercająca się w umysł, niepokojąca melodia… Na samą myśl przechodzą mnie ciarki.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s