The Maker


Fabuła dotyczy pięknie wykreowanego świata, w którym żyje dziwny stworek. Doskwiera mu samotność dlatego postanawia coś z tym zrobić a mianowicie próbuje stworzyć dla siebie towarzyszkę swej niedoli. Niestety tak jak w życiu tak i tu coś się kończy by mogło powstać coś zupełnie nowego. Kolejność rzeczy jest nieunikniona. Przemijający czas wbrew pozorom upływa niesamowicie szybko.

Nasz bohater jest samotny lecz wbrew pozorom po części odnajduje sens istnienia. A mianowicie jest to muzyka, która przełamuje wszelkie bariery. To ona nadaje jego życiu rytm i dokonuje czegoś niemożliwego. To pokazuje jak za pomocą muzyki możemy dać radość i siłę drugiej istocie. To piękne. W przedstawionym świecie znajdziemy wiele odnośników dla naszego ziemskiego życia przez co film zyskuje jeszcze więcej. Film świetnie utrzymuje klimat od początkowych chwil aż do napisów końcowych. Zostajemy zaproszeni do świata, który jest zarówno tak znacząco inny niż nasz a jednocześnie tak bardzo podobny. To dosyć ironiczne podejście reżysera sprawia, że z tego pięknego arcydzieła możemy wynieść naprawdę wiele. Genialne ukazanie sensu istnienia a zarazem sensu przemijania. Film kompletny przywracający wiarę w dobre kino współczesne. „The Maker” z pewnością mogę zaliczyć do moich ulubionych krótkometrażówek. Piękna, nietuzinkowa muzyka towarzyszy nam przez większość filmu. Jest to nieodłączny element wspaniałego filmu, który na długo zapadnie w pamięć widzom. Reżyserem filmu jest Christopher Kezelos, który stworzył jeszcze takie dzieło jak film pt. „Zero” i także jest to animacja krótkometrażowa. Jestem pełna podziwu dla jego wielkiego geniuszu i z niecierpliwością czekam na jego kolejne dzieło niebanalne.

Każdy kto pasjonuje się kinem z pewnością powinien obejrzeć tą zaledwie siedmiu minutową produkcję, która swoim niezwykłym kunsztem wybija się na tle innych filmów tego typu. Niepokojące jest to, że „The Maker” jest mało znany szerszej części publiczności, więc wypadałoby to jak najszybciej zmienić. Zachęcam, polecam, film naprawdę godny uwagi.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s